SAĞLIK BAKANLIĞI DEĞERLENDİRMESİNDE GAZİANTEP’TEKİ EN YÜKSEK PUANI NCR ALDI

NCR İnternational Hospital, Sağlık bakanlığı tarafından her yıl düzenli olarak Türkiye genelinde yapılan Sağlıkta Kalite Standartları (SKS) değerlendirmesinde 100 üzerinden 99.53 puan alarak Gaziantapte’ki en yüksek Kalite puanını almış olmanın yanında Türkiye’deki özel hastaneler arasındaki başarısında ispatlamış oldu.


Her yıl kalitesini bir adım daha ileriye taşıyan NCR İnternational Hospital’da hasta-çalışan güvenliği ve hasta-çalışan menuniyetinin sağlanmasını esas alan Sağlıkta Kalite Standartları ve bu standartların uygulanmasına ilişkin usul ve esasları düzenleyen “Sağlıkta Kalitenin geliştirilmesi ve değerlendirlmesine dair yönetmelik” kapsamında 24 Ekim 2017 tarihinde kalite değerlendirmesi yapıldı.


Bakanlık tarafından yapılan değerlendirmede; kalite yönetimi, risk yönetimi, güvenli raporlama, eğitim yönetimi, hasta deneyimi, sağlıklı çalışma yaşamı, hasta bakımı, ilaç yönetimi, transfüzyon hizmetleri, radyasyon güvenliği, acil servis, ameliyathane, yoğunbakım üniteleri, biyokimya laboratuvarı, otelcilik hizmetleri, malzeme ve cihaz yönetimi, tıbbi kayıt ve arşiv hizmetleri göstergelerinin izlenmesi, bölüm bazlı ve klinik göstergelerin analizi gibi süreçler değerlendirildi. Her başlığı kendi içinde farklı puanlayan bakanlık, NCR İnternational hospital’a toplamda 100 puan üzerinden 99.53 puan vererek Gaziantep’te bulunan özel hastaneler arasındaki en yüksek puanı almış oldu.


Türkiye genelindeki en yüksek puanlardan biri
Sağlıkta kalite çalışmalarının son derece önemli olduğunu vurgulayan NCR İnternational Hospital Başhekimi Uzm. Dr. İdrsi Yıldım: “Sağlıkta kalite standartları değerlendirmesinde hastanemiz 100 puan üzerinden 99.53 puan alarak Türkiye genelinde alınan en yüksek puanlardan birni almıştır. Bu bizi hastane olarak gururlandırmıştır; ancak asıl önemli olan hastanemizden hizmet alan hasta, hasta yakını ve çalışanlarımızın güvenliği ve memnuniyetidir. 500 kişilik ekibimiz ile çok çalıştık. Asıl başarı zaman, emek ve sürekli çalışmayı gerektiren ve bu sınavdan başarı ile çıkan NCR İnternational Hospital çalışanlarınındır. Bu puanı almamızda emeği geçen, çalışanlarımıza özellikle hastanemiz Kalite birimine, şehrimizde kalite çıtasının yükselmesini sağlayan ve kaliteyi son derece önemseyen hastane yönetimimize ve bu süreçte bizi yalnız bırakmayan ve desteğini esirgemeyen NCR İnternational Hospital Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Op. Dr. Ahmet Neccar’a teşekkür ediyorum.

Neccar: “Başarı ekip işidir”
NCR İnternational Hospital Yönetim Kurulu Başkanı Op. Dr. Ahmet Neccar daelde edilen başarıda emeği geçenleri tebrik etti: “Hastane bir binadan veya tıbbi cihazlardan ibaret değildir. Bu hizmet alanında ciddi anlamda bir koordinasyon, altyapı ve ekip vardır. Eğer bir yerde başarı varsa mutlaka arka planında ekip vardır. Başarı ekip işidir. Bizler de ekip olarak bu başarıyı sağlamış bulunmaktayız. Göstermiş oldukları özverili, fedakar çalışmalarından dolayı bütün ekibime teşekkür ediyorum. Gaziantep, sanayi yönünden gelişmiş dev yatırımları ile ön plana çıkmış bir şehir. Gaziantebimizin sağlık sektöründe de başarılarını, sağlıkta yaptığı önemli yatırımları ön plana çıkarabilirsek ne mutlu bizlere… Biz sadece Gaziantep değil, bölgenin geneline hitap eden bir hastaneyiz. Halkımıza hak ettiği kaliteli
sağlık hizmetini sunmak için gayretle çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

 

İlgili Linkler

http://www.olaymedya.com/haber/saglikta-kalite-degerlendirmesinde-gaziantepten-en-yuksek-puan-ncrnin/67008

http://www.referansgazetesi.com.tr/haber/gaziantepten-en-yuksek-puan-ncrnin-haberi-25179.html

http://www.iha.com.tr/gaziantep-haberleri/saglikta-kalite-degerlendirmesinde-gaziantepten-en-yuksek-puan-ncrnin-gaziantep-1842768/

http://metropolgazetesi.com.tr/haber_4961_ncr-gaziantepin-gururu.html

http://www.saglikilan.com/haber_detay.asp?kat_id=1235