Gaziantep Özel NCR Hastanesi’nin, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile işbirliği halinde düzenlediği 25 Aralık ‘Gaziantep ve Milli Mücadele' isimli resim yarışması sonuçlandı. Şehitkamil İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Yağcı'nın katılımlaryla. Dereceye girenlere ödülü verildi. Yerli ve milli imkanlarla üretilen robot ‘mini ada’ nında katıldığı törene pandemi tedbirleri kapsamında sınırlı katılımcı alındı.


NECCAR: SANAT VE SANATÇIYI DESTEKLEMEYE DEVAM EDİYORUZ
Gaziantep Özel NCR Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Op. Dr. Ahmet Neccar, ödül töreninde yaptığı konuşmada sanat ve sanatçının önemine değinerek, ‘’Hastane olarak sosyal sorumluluk projelerinin yanı sıra genç kuşakları sanata teşvik etmek için etkinlikler yapmaya devam ediyoruz. Düzenlemiş olduğumuz resim yarışmasında katkılarından dolayı ilçe milli eğitim müdürülüğü başta olmak üzere herkese teşekkür ediyorum’’ dedi.


YAĞCI: BU ETKİNLİKLER ÖRNEK OLMALI
Şehitkamil İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Yağcı ise, özel sağlık kuruluşlarının bu tür etkinliklerinin son derece önemli olduğunu belirterek, ‘’Hastane yetkililerini yürekten kutluyorum. Sanatsal aktiviteler kentimizin vizyonuna da ciddi katkılar sunuyor. Bugün birbirinden güzel eserden dereceye girenlere ödülleri verdik. Tüm katılımcıları yürekten kutluyorum’’ dedi.

BİR İLKİ GERÇEKLEŞTİRMENİN GURURUNU YAŞIYORUZ
Gaziantep Özel NCR Hastanesi Genel Direktörü Dt. Mehmet NECCAR ise, Sektörde ilk kez milli mücadele konulu sanatsal bir proje gerçekleştirmenin haklı gururunu yaşadıklarını belirterek, "Öğrencilerimizin eğitim ve öğretimin yanı sıra sanatsal alanda da yaratıcı olmasına vesile olduk. Sektörümüzde bir ilk oldu. İnşallah bu aktiviteyi her yıl geleneksel hale getireceğiz"diye konuştu.

Dereceye giren öğrencilerimiz;
50 yarışmacının müracaat ettiği yarışmada şu isimler dereceye girdi:
1. Ayça Erdoğan Nurel Enver Taner ortaokulu
2. Zeynep Nilda Altun Ali Küncülü Ortaokulu
3. İrem Naz Samancıoğlu Bahçeşehir Koleji